GjirafaTravel
3 Imazhe

Prishtinë

Rreth Prishtinës


Prishtina është kryeqyteti i Kosovës dhe është një qytet plot jetëi.Këtu, rinia e qytetit sjell një frymë të re, ndërsa ndërtesat dhe monumentet historike ruajnë krenarinë e tyre. Qyteti është një përzierje e ndryshme kulturash dhe historish, duke ofruar diçka të veçantë për çdo vizitor.


Eksplorimi i Prishtinës


Filloni vizitën tuaj tek monumenti Newborn, i cili feston pavarësinë e Kosovës. është i ngjyrshëm dhe ndryshon pamjen çdo vit. Pastaj, vazhdoni drejt Muzeut Etnologjik për të parë jetën tradicionale kosovare në një ndërtesë të vjetër dhe të bukur.


Mos i humbisni Xhaminë e Mbretit dhe Katedralen e Nënë Terezës, të cilat tregojnë diversitetin fetar të qytetit. Duke ecur rreth, do të gjeni shumë kafene ku mund të provoni kafen kosovare dhe ushqimet lokale të shijshme.


Për diçka ndryshe, shkoni te Sanctuari i Ariut jashtë qytetit. është një vend ku jetojnë ariu të shpëtuar, dhe mund të mësoni për mbrojtjen e kafshëve në Kosovë.


Natën, Prishtina është plot argëtim me bare dhe klube që luajnë lloje të ndryshme muzike. është një mënyrë e shkëlqyer për të takuar njerëz dhe për të shijuar atmosferën lokale.


Arritja në Prishtinë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës


Të arrish në qendrën e qytetit nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës është e thjeshtë. Ndërsa mund të rezervoni një makinë me qira ose të merrni një taksi, marrja e një autobusi është opsioni më i përshtatshëm. Mund të rezervoni një biletë autobusi online me Gjirafa Travel për një udhëtim të thjeshtë nga Aeroporti i Prishtinës në Prishtinë

Përmbledhje

Çmime të biletave duke filluar nga

2.5 €

Koha mesatare e udhëtimit

1h 30min

Numri i autobusëve ditorë

439

Nisja më e hershme e autobusit

12:00 AM

Nisja e fundit e autobusit

11:30 PM

Pse me GjirafaTravel?

Shpejtë

Transaksione të menjëhershme

Lirë

Udhëtime të lira dhe oferta të shkëlqyera

Ofertat

Oferta ekskluzive në dispozicion

Saktësi

Saktësia në majë të gishtave tuaj

FAQ