GjirafaTravel

Vizitoni Malin e Zi: ULQIN, KOTOR, BUDVA dhe TIVAT

7 Sht, 2023

A jeni gati për një aventurë të paharrueshme në një nga sekretet më të bukura të Evropës? Ne kemi një ofertë të emocionuese udhëtimi që do t'ju çojë në disa nga destinacionet më të mahnitshme në Malin e Zi. Përgatitu për të eksploruar ULQININ, KOTORIN, BUDVËN dhe TIVATIN në stil, për vetëm për 50 euro për person!


Pse Mal i Zi?


Mali i Zi, shpesh quhet "Thesari i Adriatikut", është një vend i vogël, por jashtëzakonisht i pasur me diversitet. Me një bregdet të mrekullueshëm në Detit Adriatik, peisazhe malore dramatike dhe trashëgimi kulturore të pasur, me qytetet e vjetra të saj të çuditshme dhe kuzhinën mahnitëse, Mali i Zi është destinacioni i përkryer për udhëtarët që kërkojnë një përzjerje të bukurisë natyrore dhe historisë.


Itinerari


Kjo ofertë udhëtimi emocionues përfshin vizitat në disa nga destinacionet më magjike të Malit të Zi:

 1. Tivat: Aventura juaj fillon në Tivat, e vendosur në Gjirin e mahnitshëm të Kotorit. Eksploroni qytetin e bukur të Tivatit dhe përjetoni pamjen e gjerë të gjerës, të rrethuar nga malet e larta. Mos harroni mundësinë për të vizituar Porto, një marinë luksoze për jahte dhe një qendër për blerje dhe ngrënie luksoze.
 2. Kotor: Pas Tivatit, në radhë është Kotori, një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s, i njohur për arkitekturën e mesjetes të ruajtur mirë dhe vendosjen natyrore të mahnitshme. Ngjitni muret e lashta të qytetit për të shijuar pamjen panoramike ose humbisni nëpër rrugët e ngushta me kalldërm të Qytetit të Vjetër.
 3. Budva: Budva është një gur i çmuar bregdetar me një jetë tërheqëse të natës dhe plazhe të bukura. Ecni në shëtitoren e qytetit, vizitoni vendet historike si Qyteti i Vjetër i Budvës dhe shijoni atmosferën e gjallë të këtij qyteti bregdetar.
 4. Ulqin: Ulqin është një parajse e fshehur në bregun e Detit Adriatik. Relaksohuni në plazhet me rërë, eksploroni Kalanë e lashtë të Ulqinit dhe shijoni pjata të shijshme me peshk në këtë qytet bregdetar.
 5. Shën Stefan: Vizita në ishullin ekskluziv të Shën Stefanit është një moment kulminant i udhëtimit tuaj. Mahnituni me pamjet e këtij resorti luksoz, shpesh vizituar nga yjet, dhe përjetoni një përzierje të jetës së lartë.


Çfarë përfshihet në çmim?


Për vetëm 50 euro për person, do të përfitoni një paketë të plotë që përfshin:

 • Transportin me autobus nga Kosova në Mal Zi.
 • Akomodimin e rehatshëm në Hotel Edita.
 • Darkat shijuese dhe mëngjeset e bukura.
 • Wi-Fi falas në zonën e hotelit.
 • Vizita me guidë në Tivat, Ulqin, Budva, Kotor dhe Shën Stefan
 • Lundrim me anije nga Tivati në Kotor.


Informacione për rezervim


Datat e ardhshme për këtë udhëtim emocionues janë:

 • 16 shtator 2023
 • 23 shtator 2023
 • 30 shtator 2023


Mos humbisni shansin për të eksploruar bukurinë e Malit të Zi me këtë ofertë të mahnitshme udhëtimi. Rezervoni vendin tuaj sot dhe përgatitu për një aventurë të paharrueshme në ULQIN, KOTOR, BUDVA dhe TIVAT. Mali i Zi po pret të kapërcejë zemrat dhe shpirtrat tuaj!


Me GjirafaTravel ju mund te rezervoni këtë pako menjeherë. Vetëm klikoni këtu dhe përgatituni për një udhëtim të paharrueshëm.


Rezervo adventurën tënde të radhës me GjirafaTravel!