GjirafaTravel

Festoni Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

6 Nën, 2023

Nisni një udhëtim patriotik dhe kulturor me Barileva Turist dhe GjirafaTravel, që prezantojnë një ofertë të veçantë udhëtimi dy-ditor që përputhet shkëlqyeshëm me Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Kjo ofertë ekskluzive është shansi juaj për të zhytur në bukurinë, historinë dhe traditat e kësaj kombësie. Përgatituni për të festuar Dita e Pavarësisë së Shqipërisë me një udhëtim që do të pasurojë shpirtin tuaj.


Dita 1: Eksplorimi i Tiranës dhe Krujës


Aventura jonë patriotike fillon më 28 nëntor 2023, me një nisje nga Prishtina në orën 07:00, nën udhëzimin e profesionistëve që do të pasurojnë eksperiencën tuaj me shkathtësitë dhe njohuritë e tyre. Udhëtoni në komoditet dhe stil në një autobus modern të Barileva Turist.


Destinacioni i parë është kryeqyteti Tirana, ku do të arrini në orën 11:30 AM. Eksploroni rrugët plot jetë, dhe përjetoni shijet dhe kulturën vendase. Shëtitni në Sheshin Skënderbej, vizitoni Xhaminë e Et'hem Beut dhe njihuni me ngjyrat e Pazarit të Ri.


Më vonë në pasdite, vazhdoni udhëtimin tuaj për në Krujë, një qytet i magjishëm me trashëgimi të pasur historike. Akomodimi juaj për atë natë do të bëhet në Hotel Panorama, një vend që ofron pamje të mahnitshme të Krujës dhe peisazheve.


Kulmi i mbrëmjes është një darkë gala me muzikë tradicionale shqiptare për të festuar Ditën e Flamurit, një përvojë vërtet autentike dhe e paharrueshme.


Dita 2: Prizreni dhe Kthimi në Prishtinë


Në mëngjesin e 29 nëntorit, filloni ditën me një mëngjes të shijshëm në Hotel Panorama, duke shijuar pamjet panoramike që ju rrethojnë. Më pas, nisni udhëtimin për në Kosovë në orën 11:00 përsëri në komoditet të autobusit të Barileva Turist.


Ndërsa vazhdoni udhëtimin, një ndalesë për drekë në qytetin e qetë të Prizrenit është një mënyrë e mrekullueshme për të përfunduar udhëtimin tuaj. Prizreni, i njohur për arkitekturën historike dhe kulturën e pasur, ofron sfondin e përsosur për një vakt të qetë.


Në orën 18:00, niseni nga Prizreni për në Prishtinë, duke përfunduar udhëtimin tuaj dy-ditor. Me zemrën e mbushur me kujtime patriotike dhe një kamerë të mbushur me fotografi, do të ktheheni në pikën tuaj fillestare, Prishtinë.


Mos humbisni këtë mundësi të jashtëzakonshme për të festuar pavarësinë e Shqipërisë në zemrën e këtij kombi. Rezervoni udhëtimin tuaj sot dhe përgatitu për një aventurë të paharrueshme që do t'ju lërë me një ndjenjë të thellë të patriotizmit dhe admirim për këtë vend të mrekullueshëm.