GjirafaTravel
7 Imazhe

Rreth Italisë - Mars 2024

Diamond Vector Travel

PrizrenVeronë

Agjenda:

21 Mars: Nisja nga Prizreni në orën 8:00 PM (Stacioni i Autobusëve) Nisja nga Prishtina në orën 9:30 PM (Stacioni i Autobusëve) 22-23 Mars: Nata e parë në Opati Mbërritja në Opatija në orën 12:00 dhe regjistrimi në hotel Vizita e qytetit nga ora 16:00 deri në 20:00 23-24 Mars: Nata e dytë në Verona (Vizita në Venecia) Nisja nga Opatija në orën 7:00 AM, mbërritja në Venecia në orën 10:30 AM. Anija për Venecia: 20€ për person (pagesë individuale) (udhëtim me anije pasi që nuk ka rrugë rrugore për autobus) Vizita në Venecia nga ora 10:30 AM deri në 3:00 PM (Piazza San Marco, Kulla e San Markut, Kanali i Madh) Nisja nga Venecia në orën 3:00 PM, mbërritja në Verona në orën 4:30 PM. Vizita në qytetin e Veronës - (Arena e Veronës, Piazza delle Erbe, Shtëpia e Xhulit). Regjistrimi në hotel në orën 10:00 PM 24-25 Mars: Nata e tretë në Milano (Vizita në Liqen Como) Nisja nga Verona në orën 7:00 AM, mbërritja në Liqen Como në orën 10:30 AM. Vizita në Liqen Como nga ora 10:30 AM deri në 2:00 PM (vizita në Menaggio) Nisja nga Liqen Como në orën 2:00 PM, mbërritja në Milano në orën 4:30 PM. Vizita në Milano (Dyshema e Milanos, Kështjella e Sforzesco, Galleria Vittorio Emanuele II, Sheshi i Katedrales). Regjistrimi në hotel në orën 10:00 PM 25-26 Mars: Nata e katërt në Piza (Vizita në Cinque Terre) Nisja nga Milano në orën 7:00 AM, mbërritja në stacionin e trenave Levanto në orën 11:00 AM, ku do të merrni trenin për të vizituar një nga fshatrat më të njohura, Manarola, për 10€ për person (pagesë individuale) (nuk lejohen autobusët, vetëm trenat dhe mjetet e vogla) Vizita në Cinque Terre nga ora 11:00 AM deri në 3:00 PM (Manarola) Nisja nga Cinque Terre në orën 3:00 PM, mbërritja në Piza në orën 5:00 PM. Vizita në Piza (Kulla e Pizës që pritet, Piazza del Duomo, Katedralja e Pizës, Baptisteri i San Gjonit) Regjistrimi në hotel në orën 10:00 PM. 26-27 Mars: Nata e pestë në Romë (Vizita në Firence) Nisja nga Piza në orën 8:00 AM, mbërritja në Firence në orën 10:00 AM. Vizita në Firence nga ora 10:00 AM deri në 1:00 PM (Katedralja e Shën Marisë së Fiorentos, Ura e Ponte Vecchio, Piazza Michelangelo, Piazza della Signoria) Nisja nga Firenca në orën 1:00 PM, mbërritja në Romë. Vizita në Romë (Koloseumi, Pantheon, Forumi Romak). Regjistrimi në hotel në orën 10:00 PM 27-28 Mars: Nata e gjashtë në Romë Dita e lirë në Romë, vizita në Romë nga ora 10:00 AM deri në 10:00 PM (Çesma Trevi, Bazilika e Shën Pjetrit, Shkallët Spanjolle, Altari i Atit të Atdheshëm, Kastili i Engjëjve, Vatikani). 29 Mars – Nata e tetë, nisja ne mbremje me trajekt Bari- Durres Vizitë në Alberbello VËREJTJE! - Akomodimi ne hotel behet nga ora 13:00 deri ne ora 15:00 ( mirepo kur ka dhoma te lira dhe kane konsiderate dhe akomodimi behet me heret) - Letërnjoftimi i Kosoves është OBLIGATIV sepse udhëtojmë nëpër Serbi ! - Per femije, certifikata e lindjes me 1 foto obligative - Oraret e nisjes dhe arritjes ne qytetet Europiane nuk jane asnjehere te garantuara pershkak te trafikut

870për person

Mars 21 - 28
Rezervo

A jeni student?

Për të përfituar zbritje për çdo rezervim, ju duhet të dërgoni:

    ID-në tuaj të studentit nga njëri prej universiteteve të Kosovës.

Pas verifikimit ne do ju dërgojmë kodin për zbritje.